Saulės horoskopai
Žemiškus dalykus reikia pažinti, kad juos pamiltum, dangiškus - pamilti, kad pažintum (B. Paskalis).
Protestai – viena iš natūralių demokratijos formų. Tai būdas parodyti valdžiai nepritarimą jos politikai ir antidemokratiniams sprendimams. Kaip kitaip tūlam diktatoriui dašus, jog jo valdymo metodai žlugdo žmoonių gyvenimus, smaugia laisves ir pažeidžia Konstitucines teises? Pati anksčiau ne sykį esu dalyvavusi visuomeninių protestų organizavime ir protestavau prieš Anti-Leo, prieš Deimantės Kedytės bylos falsifikavimą. Šiandien eičiau protestuoti prieš miškų plynus kirtimus, prieš kgb ex-agentų dalyvavimą valstybės valdyme ( juk liustracija vis dar neįvykdyta), prieš Villniaus savivaldybę ir konkrečiai prieš vyr.architektą Pakalnį, tankinančius Vilniaus senamiestį brutaliais būdais, be diskusijų su visuomene.
Be visuomeninių protestų valdžia išsigimsta, ištvirksta ir mutuoja į diktatūrą, žmogaus teisių paniekinimą. Gandi protestavo ir išsikovojo Indijos nepriklausomybę, amerikiečių sufražistės protestais išsikovojo lygesnes moterų teises darbo rinkoje, Greta masiniais protestais keičia pasaulio raidos vektorius link žalios ekonomikos.
Gatvės protestas – tai kraštutinė priemonė, visuomenės nepasitenkinimo paskutinis lašas, kai nereaguojama į visuomeniškai neabejingų politikų, visuomenininkų balsus, kai nesigauna susitarti, kai valdžia neįsiklauso į daugumos žmonių poreikius. Taikiais pažangiais protestais kažkas kovoja dėl jūsų šviesesnės ateities.
Lietuviai galingai ir dramatiškai protestavo – emigruodami. Emigracijos banga kilo po to, kai Juknevičienės antidemokratine valia policija šaudė tikromis kulkomis į taikius protestuotojus prieš Kubiliaus-Šimonytės naktines mokesčių reformas.
Labai keistas, net įtartinas jūsų priešiškumas Vakarams. Tai sovietinės propagandos klišė – Vakarų ir Rytų supriešinimas, Vakarų demonizavimas: sukuriamas feikinis mitas neva apie Rusijos dvasinį išskirtinumą, kuris priešiškas menamam „vakarų ištvirkimui”. Siūlau pakeliauti po Rusijos provincijos regionus – nuskurdusius,appleistus, valdomus banditų gaujų. Ten kultūros židinys – Putino banditų gaujos cebzūruojamas ir apmokamas TV ekranas ir piratinės interneto erdvės. O jūsų juodinamuose Vakaruose kultūra klesti ir vystosi įvairiausiais pavyzdiniais pavidalais. Taigi joje užaugę piliečiai turės aukštą potencialą kurti kažką tvaraus ir vertingo ateityje.
Europai smarkiai pakenkė Merkel štazinis sprendimas įsileisti nežabotus pabėgėlių srautus. Tai buvo pati sėkmingiausia rusų kariuomenės spec.operacija ir vokiečių didžiausia godumo klaida įkeliant į Europą uždelsto veikimo socialinį sprogmenį. Susiduriate su tais socialiniais „sproginėjimais” ir juos priskiriate demokratijos bruožams. Taigi mąstote pagal Putino propagandos planą. Jo tikslas – piliečius išgasdinti demokratinėmis laisvėmis kaip baubu, kad nekovotų už asmenines laisves, paklustų diktatoriui
Demokratija – tai valstybės valdymo šviesiausias idealas. Ji suteikia daugiausiai laisvių lemti savo šalies ateitį išrenkant tuos, kuriuos pasirenka patys žmonės. Jos pilnutinė raiška įmanoma ten, kur nepriklausoma žiniasklaida garantuoja laisvą žodį visiems, kur teisingumas yra nešališkas ir objektyvus, kur pilietis balsuoja sąžiningai už žmogų, kurį asmeniškai matė, girdėjo ir kurio idėjoms pritaria.
Nauji reiškiniai. Vartotojas nėra pilietis. Vartotojas balsuos pilvu už privataus komforto išlaikymą ,o ne už valstybę. Tie žmogėnai, už kuriuos balsuojame, dažnai jau nėra tikri. Dauguma jų – su viešryšių įvaizdžio kaukėmis, o žurnalistai iki rinkimų nesistengia jų nuplėšti. Taigi vartotojai inertiškai ar bukai balsuoja už kaukes, po kuriomis slepiasi nežinia kas. Tai nėra demokratija, o jos graudi imitacija. Ką daryti, kad demokratija atgimtų? Šis klausimas turi aitrinti nepaperkamų, nepriklausomų filosofų, politologų, publicistų sąžinę. Ne astrologų tai galvos skausmas ir moralinis imperatyvas.
Astrologijoje smurtas turi daug apraiškų. Žiauriausias yra Plutono transliuojamas smurtas: jis griauna ir deformuoja visa, kas gyva, plačiu mastu, masinio naikinimo ginklais. 2011-2025 jis naikina laukinę gamtą, psichomaginėmis manipuliacijomis valdo nepatenkintų ar skurstančių masių pasąmones per soc tinklus. Skurdo ir diktatūrų vietovėse, šalyse šiuo periodu smurtas valdo.
Marselio smurtas – 2010-2019 mm Urano Avine pavojingos apraiškos: fašistinis karingumas, peiliai, užpuolimai, padegimai, sprogdinimai, susišaudymai, musulmonai su peiliais, Donbaso karai ir tt. Jo priežastys – pabėgelių iš Afrikos soc. problemos.
Kiekviena šalis turi savo votį – vietą, kurioje susitelkia smurto energijos skirtingais laikmečiais. Visiems prancūzams žinoma, kad Marselis – kriminalo centras. Viena klientė net kategoruškai atsisakė ten sutikti solarą: bet kur, tik ne į Marselį.Kodėl ten gyvenote? Taigi kaltas jūsų nežinojimas, o ne demokratija.
Primenu, kad nauja epocha yra Žinių ( išmaniųjų)visuomenių. Joje sėkmę greičiau pasiekia ir darniau vystosi tas, kas valdo informaciją. Juk nepirktumėte buto prie šiukšlyno. Taip ir su gyvenama vieta. Pati savarankiškai, išmaniai, su perspektyva turite ją rinktis, atsižvelgdama į šalies socialinę politiką ir soc. garantijas, į klimato perspektyvas, į vietinių mentalitetą ir papročius, į darbo rinką. Jokia demokratija už jus namų darbų neatliks.
Nesiekite smurto su demokratija, nebūkite Maskvos trolių parankine. Jei vyras muša žmoną – ne demokratija kalta. Jei vyriausybės, merijos nesusitvarko su socialinėmis problemomis, gimdančiomis smurtą, – ne demokratija kalta, o valdžios impotencija, nesugebėjimas spręsti pūliuojančių socialinių žaizdų.
Taip, ateities pasaulyje gatvėse bus labai karšta- dėl saulės, dėl greitėjančio eismo. Tik tas karštis visur bus skirtingas.Vienur tai gali būti įkaitusios kaip keptuvė trinkelės ir betoninės plynės, kur žmonės nevaikšto, nes neįmanoma pastovėt. Kitur, kur valdžia ir visuomenės pasyvios, tai gali būti gatviniai gaujų karai, kaip dabar Amerikoje. Demokratiniuose ir socialiai stabiliuose kraštuose tai gali būti pozityvus karštis – įvairūs gatvės meno , kultūros ar sporto festivaliai, kurie užkuria dvasios ugnimi, įkaitina vietinių ir turistų širdis, suaktyvina protą.
Štai Anykščiuose jau karšta, nes yra ką veikti, miesto sutvarkytos viešos erdvės yra pritaikytos kiekvienam, miestas pulsuoja įdomybėmis ir gyvybe, net alkašėliai oriai važinėja dviračiu puikiai įrengtomis sveikatingumo trasomis. Jaunimas – laisvas , vakarietiškai atsipalaidavęs, jau be sovietinio vaikščiojimo susikausčius ir išsigandus paklusnia ikšromyta komunizmo vergų banda. Tai jau – šviesaus ateities pasaulio žymė. Ją sukūrė ne demokratija, o teisingos valdžios teisingos pastangos tenkinti pilietinės bendruomenės poreikius. Tačiau tokia žmonių poreikių ir valdžios pastangų vaisinga sanglauda įmanoma tik demokratinių rinkimų dėka, kai balsuoja sąmoningi piliečiai , o ne vartotojai.