Saulės horoskopai
Žemiškus dalykus reikia pažinti, kad juos pamiltum, dangiškus - pamilti, kad pažintum (B. Paskalis).
Čia senas mano straipsnis Lietuviško elito astroformulė.
http://senas.horoskopas.lt/news/32/19/Lietuvisko-elito-astroformule/1
http://senas.horoskopas.lt/news/32/19/Lietuvisko-elito-astroformule/1
Tai lietuviškos paprotinės kultūros dalis – elitu vadinti tuos, kas turi pinigų, kas gražiai apsirengęs ir susikūręs materialią gerovę. Net lozungas – gerovės valstybė – padeda laimėti rinkimus. Neabejotina, jog turima omenyje materiali finansinė gerovė, ne socialinė ar dvasinė. Visa Semo veikla yra apie pinigus, o ne apie piliečių teises ir jų šviesią ateitį.
Gyvenant Lietuvoje net draugauti su tavim nelabai kas norės, jei neturėsi komfortiškai įrengto buto ar namelio svečius atsivesti ir pavaišinti . Iš čia vaikystės soc.traumos, kai skurdesni vaikai gėdydavosi draugauti, kad neatsiskleistų jų namų varganumas.
O kam žiūrite skudurinius influencerius? Kam erzinatės? Kam maitin`ate jų komercinius projektus savo energijomis? Tiek yra gerų filmų, knygų, įdomių žmonių. Kam švaistyti trumpą gyvenimo laiką niekalams? Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje masės tampa priklausomos nuo vartojimo. Net Zero Waste yra išvirkštinė vartojimo atmaina. Čia daiktas irgi tampa žmogaus gyvenimo centru, tik jam skiriama dar daugiau kūrybinės, vitališkos energijos – jis lopomas, perdaromas, perdažomas, juo giriamasi, juo kaltinami ir niekinami ne Zero Waste bangos atstovai. Taip neintelektualus eko-žmogus tampa tvarių daiktų tarnas.
Tai, kas išties gražu, vertinga, dvasinga ir prasminga , nėra populiaru, nes vartotojų (avinų) masėms nesuprantama, mat sunkiai suvirškinama, reikalauja dirbti galva, išmanyti. Net šiuolaikinio meno neįmanoma suprasti nežinant jo kalbos. Deja, mūsų mokykloje jos nemokama.
Jei jaudina influencerių merginų ir jų sekėjų bukumas ir vertybių neturėjimas, eikite į švietimo ministres ar mokytojauti – švieskite jaunimą, padėkite atrasti jiems dvasines vertybes, pilnatvinio gyvenimo skonį, kūrybos džiaugsmą. Mintis turi virsti konstruktyviu veiksmu, kad negimdytų pykčio dėl nevilties, dėl negalėjimo kažką pakeisti.
Vertybes formuoja šeima ir mokykla. Visuomenė yra tokia, kokios yra mokytojų ir šeimos vertybės, kiek prieinama visiems NEMOKAMA didžioji kulltūra. Jei mokykla yra – kilnojami mokinio krepšeliai ir grynas verslas, jei jaunos paskolinės šeimos priverstos nuolat taupyti ( fiksuotis į pinigus), o TV tėra komercinė dėžė, nenustabu, jog užauga karta, vertinanti tik pinigus. Vaikystėje prisibadavę irgi rausis į sritis, kur gali kuo daugiau uždirbti ir pagaliau atsivalgyti iki soties bei gauti, ko taip trūko vaikystėje.
Jūsų Juodas Mėnulis Pinigų būste. Demonizuojate finansus. Nevaartotojams jie tėra jų darbo matas, pragyvenimo šaltinis ir laisvė tenkinti asm.poreikius. Po kovido pasaulinio badmečio, kuris artėja, būti turtingu bus nešlovė, gėda. Turtuoliai slėpsis – rezervatuose ir salose, saugomose pilyse nuo nepritekliuose įsiaudrinusių piliečių ir visuomenių pasmerkimo.
Lietuvos kolektyvinis sąmoningumaas smarkiai vėluoja, atsilieka nuo pasaulio šiuolaikinės civilizacijos, kurioje žinios ir talentai, pilietinis aktyvumas vertinami aukščiau už pinigus ir darbo laimėjimus. Išties, žiūrint iš šalies, socialinėmis vertybėmis mes panašūs į atsilikėlius. Tačiau atsilikime yra ir taurių privalumų. Didžiuojuosi, kaip vieningai lietuviai gina amžinas šeimos vertybes nuo prievartinio, buldozeriu stumiamo „progreso”, kiek daug mūsų tarpusavio santykiuose dar likę žmogiškos šilumos, dvasingumo ir atjautos,prieraišumo, sielos dalykų.