Saulės horoskopai
Žemiškus dalykus reikia pažinti, kad juos pamiltum, dangiškus - pamilti, kad pažintum (B. Paskalis).
Kristinai atsakiau konkrečiai, ir jums atsakysiu asmeniškai, kad skubotais sprendimais nenusiskriaustumėt. Iki 2045 m keisite požiūrį ir santykį su būstu apytiksliai kas 2 metus.Iki 2023 m generuojat idėjinius-karantininius variantus. Siūlau ilgalaikius sprendimus priiminėti 2023-2024 m, kai vertinsite būstą maksimaliai realistiškai, socialiai.
Bendrybės visiems: būstas turi savarankišką, stabilią vertę nepriklausomai nuo jūsų santykio į jį. Šeima turi turėti savo būstą ( tegu ir nuomai), kol vaikai maži, iki 7 m, kad jų vaikystės atmintis turėtų pamatinį,ne trauminį ar valdišką namų kvapą-spalvas. Į vaikystės kiemą sugrįžtu, kai prarandu atramas. Jame restauruoju pirmąsias svajones, semiuosi stiprybės iš ryškių prisiminimų. Tai teigiamai veikia emocijas, ramina, suteikia saugumo jausmą šiame gyvenime, gaivina ryšį su mirusiais protėviais.
Emigrantų vaikų kambariuose nieko beveik nekeičiau. Sugrįžę randa mylimus, paliktus namus- saugią užuovėją globalizmo purtomame pasaulyje.
Naujoje epochoje teisinga turėti šeimos lizdą, į kurį kartkartėm suskrenda vaikai ir anūkai sustiprinti DNR, giminės kamieno syvus. Lizdas gaali būti ir vieno kambario butukas, kuriame tebegyvena mama su seneliais.Kažkas savo, artimo, kas gaivina pajautas, emocijas,ryšius su gimta žeme.
Lietuvos visuomenė yra ypač jautri būsto reikalams. Šeima, neturinti savos išpuoselėtos pastogės, gero buto,savo namuko, nebus įleista į elito tarpą, nebus gerbiama giminių, nebus pilnai socializuota. Mat čia vertinami vitrininiai namai viešam parodymui – net ekskursijos vedamos po kambarius svečiams, kaip kas įrengta ir apstatyta. Vėžio krašte namas – kaip socialinė ir turtinė būtinybė.Tai niekada nepaasikeis, jei Lietuva sugebės išsaugoti nepriklausomybę. Sovietų poklaikis įskiepis – atplėšė žmones nuo privačios nuosavybės, individualaus būsto turėjimą prilygino „nedvasingam” buožių goduliui.
Jei neturite ryšio su gamta, sodyba nepatiks. Juk gamta – tai komposto ir mėšlo kvapas, uodai ir erkės, dilgėlės ir vejos žolė, kurią reikia nuolat pjauti, klampojimas per purvynes rudenį, per sniegą žiemą. Sodyba gamtoje -tai kasdienis darbas. Be meilės gamtai ir gamtinės žemdirbystės įgūdžių sodybviečių priežiūra tampa dar viena darbine prievole.Nebent samdysite prižiūrėtojus.
Šiuolaikiniai civilizuoti miestai sparčiai tampa žali, su gyvos gamtos oazėmis. Gamta ateina į miestus kūrybingų urbanistų ir architektų dėka. Vilniuje iki 2026 m viešos erdvės bus tankinamos, plikinamos, maitojamos ir iš pagrindų perdaramos. Šimašius davė programinį startą miesto žalumos naikinimui, jo pėdomis dar ilgokai seks destruktyvūs, savanaudžiai jauni architektai.
Gyventi žaliame, ekologiškai orientuotame mieste – gali būti rojus.Nereikės ir sodybos. Čia didžiausią potencialą turi Panevėžys (jo merijos kirtimų priešokinė savivalė jau bus kitamet sustabdyta).
Bendros prognozės visiems: NT ir būsto, viešbučių ir kaimo sodybų rinkos juodasis periodas, sunkmetis globaliai 2020/11-2021/07mm.