Saulės horoskopai
Žemiškus dalykus reikia pažinti, kad juos pamiltum, dangiškus - pamilti, kad pažintum (B. Paskalis).
Galiu būti mokomasis pavyzdys dėl skirtumo tarp darp darželio ir kūdikystės su. tėvais. Į lopšelį buvau atiduota 9 mėnesių, kai dar šliaužiojau. Socialinės raidos požiūriu – puiku, vaikas greičiau vystosi grupėje, prižiūrimas profesionalių auklėtojų. Tačiau emocinis, glaudus ryšys su tėvais nesusiformuoja. Sociumo, draugų, grupių reikalai man iki šiol svarbesni, nei artimųjų poreikiai.Sunkiai mokiausi brėžti ribas tarp „mano – mūsų”. Mat lopšelyje-darželyje yra viskas „mūsų”.
Kita vertus prisimenu ilgasias 4 metų motinystės atostogas, kai nuo vaikų priežiūros monotonijos ir buities lipau sienomis, dėl siaurų šeimos pasaulėlio ribų periodiškai depresavau kaip višta ankštame narve.
Patirtis (ir astrologinė) sako , kad tėvų pasirinkimą turėtų lemti individualūs vaiko poreikiai. Ypač reikia paisyti Mėnulio vaiko horoskope, jo prigimtinių emocinių poreikių. Vieni vaikai – darželiniai, bėgte su daina pas draugus. Kitiems darželis kančia, ilgisi mamos, dažnai serga,kad tik vėl sugrįžtų namo. Dar kitiems – kūdikystė su empatiška ir rūpestinga aukle tampa rojumi ir prisiminimų nirvana.
Mitas – kad ilgos motinystės atostogos į gera. Ne kiekviena turi fantazijos ir kūrybingumo , auklėtojos talento kurti vaikui kasdien šventę. Liūdna matyti prekybcentriuose mamas-žąsis , kurios abuojai, iš nuobodulio, bukai stumdo vežimus tarp prekių lentynų. Tuose vežimuose – mažyliai, pavargę nuo rutinos, nuo daiktų apsupties , užgesusiomis akimis. Jie dirba mamai vežimų sėdėtojais. Šiuo atveju motinystės atostogos yra žala vaikui ir socialinis degradavimas jo mamai.
Viena iš autizmo priežasčių, kai vaikas gimsta pas narcisistinę mamą, kuri moka tik prižiūrėti, rūpintis vaiko kūnu, bet su juo aktyviai nekomunikuoja nuo pirmų dienų. Taip auga Mauglis su vystymosi sutrikimais net ir pasiturinčioje šeimoje, kurioje niekam nėra laiko su juo žaisti, domėtis jo pirmais pasiekimais, kalbinti, dainuoti ir deklamuoti.
Šiuolaikinėje motinystėje ypač ryškūs finansiniai skirtumai. Štai mama, kuri su mažyliu gali pusmetį pabūti Balyje ar Tenerifėje, vaikščioti į įvairias brangiai apmokomas pamokėles, pati psichologiškai stiprintis savęs pažinimo ar jogos studijose, edukuoti mažylį naujausiais lavinimo žaidimais, koreguoti kalbą pas geriausius logopedus ir tt. Ir štai mama, kuri tokių galimybių neturi. Vienintėlis jos pranašumaas – kūrybinė išmonė ir begalinė meilė, kuri duoda jėgų būti ir geriausia aukle, trenere, meno ir dailės vadove, animatore ir psichologe. Tokia dieviška motinystė nurungia visas turčių finansines pajėgas,
Šaunu, kad tėvai turi soc. ramsčius – kokybiškus darželius, dėl kurių nereikia kovoti registruojantis savivaldybės klerkų diriguojamoje eilėje. Štai Londone auklė – prestižiškiausia, geriausiai apmokoma profesija, reikalaujanti ir kalbų ir tikslinių sertifikatų. Tai rodo, kad jų darželių tinklas netenkina poreikio . Matau, kokie laimingi, išmokę naujų dainų ir šokių, grįžta iš darželių pažįstamų vaikai Belgijoje,Ispanijoje.
Yra psichologų ištyrinėti bendri dėsningumai. Teisinga, kai vaikas iki 1 metų 8 mėnesių turi fizinį glaudų kontaktą su mama, nuo 3 metų jam jau reikia soc.kontaktų su bendraamžiais. Bet ir šios nuostatos nėra dogmos. Viską lemia vaiko individualūs poreikiai.
Tarkim, sūnus kankinosi darželio kolektyvuose, nors keičiau juos, parinkdavau geriausias auklėtojas. Tai ir nevedėm, buvo su aukle, kuriai atiduodavau didžiają dalį savo algos. Užtat dukros lyderystės bruožai puikiai ugdėsi darželyje. Tėvams svarbu įžvelgti ind. poreikius, o ne paisyti savo patogumo – mėtyti vėtyti vaikus kur papuola. Mat kūdikystės traumos, užsifiksavę ankstyvoje vaikystėje santykių įpročiai – tai suaugusiojo sėkmės ir pilnatvės pagrindas.
Į temą. Vakar diskutavome apie Eloną Muską – iš kur jo fenomenalios galios keisti pasaulį, brėžti drąsiai naujas eko-technologijų gaires. Juk Vėžys, astrologiškai lyg silpnos valios sutvėrimas. Jo maginės galios – mama, jos stipri, valinga, motyvuota asmenybė ir atsidavimas savo vaikams.Tam tikra prasme jos talentai ir energijos sublimavosi į vaikus. Galima diskutuoti, gal ji pati būtų daugiau pasiekusi, jei priduotų vaikus valdiškoms įstaigoms. Tačiau jos pasirinkimas pačiai auginti tris vaikus išugdė žmonijos pažangos vedlį.