Saulės horoskopai

Žemiškus dalykus reikia pažinti, kad juos pamiltum, dangiškus - pamilti, kad pažintum (B. Paskalis).

INTERNATIONAL SOCIETY FOR ASTROLOGICAL RESEARCH

Kaip pasitikti Baltos Metalinės Žiurkės metus

2020 metai pagal Rytų kalendorių  priskiriami Baltai Metalinei Žiurkei. Tradiciškai Rytuose jie švenčiami sulig pirmąja metų Jaunatimi – sausio 25d.

Kaip darnoje su žvaigždėmis pasitikti 2020 metus, kuriuos drąsiai galima skelbti šeimos kulto,  tradicijų ir paveldo,  verslo startų ir pergalių metais . Kaip sukurti šventei pagal Laiko dvasią –  ramią,  jaukią, sklidiną artumo ir šilumos , emocinio saugumo ir atsipalaidavimo  įsimintiną atmosferą ?

2020 m švenčių motyvai – netikėtos, stresinės viešnios ar malonūs siurprizai, kuriuos parengė mamos, draugės, giminaitės. Susitikimai su karminais žmonėmis, subuvusiais ar būsimais giminėmis. Namuose, kur švenčiama,  lankosi  protėvių vėlės, duoda žinią ženklais – mirksi lempos, girgžda grindys, dūžta indai,  krenta žvaigždės danguje .

Sėkmės ženklai –jei vienoje vietoje  taikiai susirenka  ir apsikabina visa šeima , jei ryte šerkšnas ant žolės, jei suskamba melodija iš vaikystės, jei kažkas dainuoja gyvai netoli; pamatyti stirnas, išgirsti karvės mykimą, jei nepažįstama moteris palabina, nusišypso ir apsikabina; jei žvaigždė  nukrenta tiesiai ant delno, jei žaltys į rankovė įsirango, jei sninga  lėtai pūkų kamuoliais;  jei tykiai lyja ir apsiniaukę ; jei juntamas naminės duonos kvapas, jei pasirodo girių karalius, jei balta pelytė šmirinėja prie namo pamatų; jei mama paglosto.

Sunkių metų ženklas : jei tėvas aprėkia, apibara; jei viešumoje kas paniekina, iškoneveikia; gauti dovanų auksą; sutikti prie namų  konkurentą, karalių, prezidentą, didelį poną ar  įžymybę iš tv ekranų; jei  audringai susipykstama su antra puse, sugyventiniais; jei pilvą raižo; jei už lango  saulė  plieskia; jei kažkas namie užsidega, gretimais šaudo . Deja, visos Žiurkės metų šventės paženklintos pabaigų ar pradžių ženklais, durų varstymais ir stovėjimais ant slenksčio, mirusiųjų paminėjimais – kažkas iš švenčiančiųjų rate galutinai iš kažkur išeina, kažką pabaigia, uždaro, ką tik bankrutavo ar tuoj bankrutuos.    

Kur sutikti?

Pas tėvus, tėvonijoje, gimtuose namuose, su savo šeima, giminėmis, artimaisiais.  Su senais vaikystės draugais,pamėgtose, prisiminimuose pasiilgtose   vietose drauge su šeimomis. Vietose, glaudžiai susijusiose su  vaikyste, gimimo vieta, karminiais ar giminystės ryšiais, su giminės istorija. Draugų šeimoje. Ten, kur yra giminės, šeima.  Tiesiog savo  namuose, mylimame fotelyje, ant pečiaus,  šilko pataluose, prie viryklės, užstalėje . Senovinėje pilyje, senoviniame viešbutyje, istoriniame dvare .  Privačiose valdose. Kaime, kaimo sodyboje, karvių  fermoje.

Svarbu, jog vieta būtų kuo arčiau gamtos, ne viešose miesto salėse, ne  didmiesčių dangoraižyje, ne garsiakalbėje svetimšalių minioje. Arba privačioje, neviešoje erdvėje. Kad namie būtų šilta ir jauku, degtų židinys ar šildytų radiatoriai.

 Ką valgyti

Žiurkės metų švenčių ritualuose  namų gamybos kokybiškas maistas – prioritetas.  Tradicinis  ar net etnografinis maistas, kurį dešimtmečiais, šimtmečiais valgė tevai, proseneliai, tėvynainiai . Viskas, kas įprastai pateikiama ant Kalėdinio ir Naujametinio  švenčių stalo  toje šeimoje,  tame krašte. Pagal močiučių receptus.  Mėgiami, gardžiausi patiekalai, kuriuos vaikystėje patiekdavo mama ar močiutė. Vienintėlė sąlyga – maistas  turi būti natūralus, iš eko ūkių. Draudžiami konservai, marinatai, rūkyti ir aštrūs, egzotiniai patiekalai. Idealu, jei vegetariški ir veganiški, be žalos gamtai ir skrandžiui.  

Stalo karaliai – visi įmanomi sūriai, pyragai ir kepiniai su žalumynais ir kitomis žemės gėrybėmis. Viskas, kas dera Žemėje ar  auga Žemėje. Visos įmanomos salotos iš daržovių ir vaisių. Privalomos žalios salotos, žalumynai, visa, ką ėda karvės ir avys. Kepiniai su įdarais, bandos, blynai, sumuštiniai. Ryžiai ir grikiai, pupelės ir avinžirniai. Miltiniai ir varškės, jogurto patiekalai.Tortai ir pyragėliai su jogurtais, sūriais ir naminėmis uogienėmis, uogomis . Kuo daugiau uogų ir saldaus, necitrusinio  skonio vaisių – obuolių, kriaušių, persimonų, mangų, persikų, abrikosų.  Visas spektras riešutų.   Netinka –  žuvų patiekalai,  šalti ledai, drebučiai ir kitokie šaldyti delikatesai.  Testas:  tiks viskas, ką drąsiai  duodame valgyti mažiems vaikams.  Taigi – neaštru, nekartu, nepersūdyta, o vaikiškai prėska ar net saldu. Gražu, jei kažkas iškeps naminį pyragą.

Žiurkės metais įprastai  gausiai ,iki pažaliavimo ir žemės graibymo geriama stiprių  brandžių kvaišalų – degtinė, konjakai,  viskiai,  portai,čačos,  trauktinės ir net gryni, vietinės gamybos  spiritai iš kanistrų. Mažais stikliukais, su garbingais  ilgais  tėviškais tostais.  Šių Žiurkės metų ypatybė,jog padauginti kvaišalai pažadina griovimo ir pavydo, žudymo  ir skaudinimo,kaltinimo ir prievartos ,juodos depresijos ir beprotystės demonus .

Stalas būtinai  apvalintais, ne aštriais kampais,  iš natūralaus medžio. Jei dengiamas – būtinai natūralios medžiagos  ar rankų darbo austine, linine, relikvine  paveldo staltiese. Ant stalo privaloma ugnis – kaip blizgantys papuošimai, natūralaus vaško   baltos , melsvos ar rausvos žvakės, žibančios girliandos.  

Kaip puošti namus

Kaip vaikystės pasakoje ar etnografijos vadovėlyje , Radvilų pilyje ar Tiškevičiaus dvare, senelių sodyboje . Pabrėžti gamtinį natūralumą be įmantrumų  – šiaudiniais sodais, natūraliomis  ar džiovintomis gėlėmis,  primapradžių , senoviškų formų indais ir  neglazūruota keramika .  Interjero karalienė – tekstilė. Spalvinė gama – mėlyna, balta, su etno ornamentais, gėlių ar žvėrelių, gėlių ar  eko, miško motyvais.  Gerai, jei namai kvepės mišku.  Žiurkė jautri  natūraliems kvapams, nepakenčia  dirbtinių. Tiks   lygūs, be miksų gėlių , maisto,   natūralaus muilo, švarios patalynės kvapai.  Jokių afrodiziakinių muskusų ir geidulingų , sunkių aromatų.    

Ką dainuoti

Aranžuotas folkloras. Sintezuotos etno dainos. Vaikystės  melodijos, šeimos ir tėvų įprasta muzika , vaikų darželio repertuaras.  Svarbu, kad skambėtų gyvas vokalas, kad visi dalyviai užtrauktų bendrą  dainą ar roko gabalą iš mokyklos laikų ar  tėvuko natų. Tinka retro muzika, ypač  praeityje  žymių vokalistų atliekami gabalai.  Vietoj muzikos tinka gyvi gamtos garsai .Nuostabu, jei gros savais instrumentais šemos nariai.

Kaip rengtis

Šiltai ir patogiai, pagal vietos orą. Kaip rengiamasi einant į svečius pas tėvus ar vykstant į kaimo sodybą .  Svarbiausia, kad būtų šilta, bet ne per karšta, kad jaustųmėtės it namie , atsipalaidavę .  Drabužiai turi atitikti ir pabrėžti  tradicinę ar globalią lytį. Vyrai – su kelnėmis, moterys – su suknelėmis ar sijonais. Akcentuojami pečiai, kaklo sritis.   Tik natūralios medžiagos- oda, medvilnė, šilkas, velvetas, veliūras ir t.t.  Geriausia – vilna, kašmyras, linas, milas,  megzti, nerti  drabužiai, rankų darbo  mezginiai  ar siuviniai, trikotažas. Kuo lygesnė lyg kaimo laukai tekstūra . Tinka – tautiniai kostiumai ar etno motyvai, retro stilius pasirenkant mėgiamą ar savo inkarnacinę istorinę epochą . Gėlėti , grūdėti ar etno raštai. Ypač tinka – gyvatės žvynų variacijos, laukinių žvėrių kailio imitacija. Į  temą –vaikystės pasakų herojų kostiumai, miško kiškučiai ir lapės, voverės ir  pelės, meškos ir pingvinai . Spalvos – skandinaviškos, natūrali audinių spalva,  be sintetinio ar ryškaus kolorito.  Tinkamiausios –  pieno atspalviai, vaiski mėlyna, melsva, tulpės ir vyšnios žiedų paletė .Priešiškos spalvos – juoda, vyno ir kraujo atspalvių,liuminescencinės, dirbtinės,kontrastiškos,  

Aprangos talismanas – kaklaskarė ar kaklo papuošalas, šalis ant pečių. Aprangoje būtinai kažkas blizgaus, žvilgančio  ar iš metalo – inkrustacijos, įaudimai, medžiagos su spingsulėm, Svarovskio kristalais,  žvaigždžių spindėjimo efektas.

Vaikai rengiami kuo patogiau, nevaržančiais judesių drabužiais.Mergaitės – būtinai su suknelėmis ar sarafanais. Pataikyta į Baltos pelės dress kodą, jei visi nuotraukose  šventės dalyviai atrodys lyg iš senovinės dvarininkų, kaimo gyventojų pozuojančių retro-fotografijų,

Be makiažo, be įmantrių šukuosenų, kone kaimiškai.Veidai turi žvilgėti  skaisčiu , natūraliu raudoniu, oda turi teigti prigimtį, o ne chemijos pramonės asortimentą . Ryškesniais lūpdažiais akcentuojamos lūpos.

Papuošalai  rankų darbo–  natūralūs akmenys , bet su švytėjimu, blizgūs, su metalo inkrustacijomis, gyvačių ar žvaigdžių,  runų ar etno simboliais   

Ką dovanoti?

Dovanos turi būti netikėtos, kaip siurprizas. Svarbu į svečius neštis kažką savo gamybos ar iš šeimos sodo  – tarkime, obuolių sūrį, medaus statinaitę, etnodizaino karpinį ar drožinį.

Šiemet  dovanos turi būti ne simbolinės , o  materialios, valgomos ar apčiuopiamos, itin vertingos, su jausmu,  ilgalaikio vartojimo ir net paveldimos  – daiktai ir drabužiai, namų  tekstilė, pledai, patalynė, indai, baldai, interjero elementai, kvepalai, kosmetika . Ypač populiari bus įvairialypė elektronika  šeimos nariams, namams  – pradedant nuo elektros virdulių , pašildomų  krėslų, namų kinų ir baigiant paskutinio modelio išmaniu mylimam seneliui, raktais nuo išmanaus namo.   Nustebins dovana , susieta su artimojo pomėgiais , emociškai brangi.  Gali būti grynai pinginė dovana . Tinka ir  kinetinės dovanos su staigmenomis  – puodukai su gęstančiomis žvaigždėmis ir kitokiais cirkais. Svarbiau  nustebinti šiltomis dovanomis gimines, tėvus, artimuosius ir… kūdikius, nėštukes, tėvelius  su mažyliais  

Jaukių ir nepamirštamų švenčių su artimiausiais!

Saulės naujienlaiškis

Prenumeruok Saulės naujienlaiškį ir gauk AKTUALIAS naujienas!

Meniu
Horoskopas.lt