Saulės horoskopai

Žemiškus dalykus reikia pažinti, kad juos pamiltum, dangiškus - pamilti, kad pažintum (B. Paskalis).

INTERNATIONAL SOCIETY FOR ASTROLOGICAL RESEARCH

Birželio 6-12d dalyvavau XXI dailės plenere “Alaušas-2019” Sudeikiuose (Utenos rajone)

Birželio 12 d. meno kūrėjai ir jo mylėtojai Sudeikiuose tradiciškai rinkosi į miestelį visoje Lietuvoje išgarsinusio, nuo 1999 metų kasmet vykstančio plenero uždarymą. Didelio populiarumo sulaukęs pleneras tapo savotiška vizitine Sudeikių kortele.

Sudeikių dailės galerijoje vykusio XXI tapytojų plenero „Alaušas – 2019″ uždarymo metu pagerbti jo dalyviai. Plenere kūrė dailininkai Saulė Jonaitytė (Šalčininkai), Ieva Bunokaitė (Vilnius), Modestas Malinauskas (Kaunas), Vilija Kisieliūtė (Vilnius), Gintaras Rūkas (Vilnius) ir Angelė Dikmonienė (Sudeikiai). Plenero dalyvius pasveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis, Utenos rajono savivaldybės administracijos Sudeikių seniūnijos seniūnas Virgilijus Gaižauskas ir kiti.

Renginyje muzikavo Vilniaus Žemynos gimnazijos vaikų ir jaunimo orkestras „Jovaras“ ( vadovas ir dirigentas Ugnius Vaiginis), nebeįsivaizduojamas plenero uždarymas ir be Utenos meno mokyklos direktoriaus, saksofonisto Arūno Katino.

Idėja surengti Sudeikiuose plenerą prieš 21 metus gimė Sudeikių seniūnijos seniūnui V. Gaižauskui kartu su žmona Lina. „Visos geriausios kultūrinės idėjos gimsta šeimoje, – sakė V. Gaižauskas. – Po to, kai kultūros namai tapo nebe pavaldūs seniūnijoms, plenerus galime rengti tik visuomeninių organizacijų dėka. Džiaugiuosi, kad yra šią idėją palaikančių fanatikų, neskaičiuojančių nei laiko, nei pinigų.“

Plenerų metu sukurti darbai saugomi Sudeikių dailės galerijos archyvuose – jų čia jau per du šimtus. Sudeikiai kiekvieną vasarą sulaukia vis naujų dailininkų veidų, o kai kurie tapytojai plenere yra dalyvavę po keletą kartų. Savo laisvalaikį kartu su žmona plenerų organizavimui aukojantis V. Gaižauskas jau seniai puoselėja svajonę Sudeikiuose įkurti dailės muziejų, kuris taptų rimtu miestelio traukos objektu.

Saulės naujienlaiškis

Prenumeruok Saulės naujienlaiškį ir gauk AKTUALIAS naujienas!

Meniu
Horoskopas.lt